Školní rok 2023/2024

„ S písničkou za pohádkou“

Pojďte s námi za pohádkou

projdeme se pamětí …

 

Pojďte a vzpomínejte všichni. Maminky, tatínkové, babičky i dědečkové. Zavzpomínejte si s námi na doby dětství, kdy jste se těšili na Večerníček a kreslené příběhy v něm. Stačilo pár minut a už nám všem bylo fajn a mohly se nám zdát hezké sny.

K našim Koťátkům takový kouzelný kamarád Večerníček přijde a po celý rok nás bude překvapovat laskavými a veselými příběhy. O hlavních postavách i dějích si budeme zpívat i povídat, příběhy budeme vyhledávat i v knížkách. Budeme se zamýšlet nad dobrem a zlem, nad příběhem samotným i chováním jejich hrdinů. A hlavně se budeme učit poznat vtip a nadsázku, pohádku od skutečného života.

A do tohoto láskyplného světa i Vás dospěláky zvou a těší se na spolupráci

                                                                                                                       Vaše Iva a Šárka

Školní rok 2022/2023

Rok s pejskem Hafíkem

Zvířátka jsou kolem nás,

Hádej, kdo má jaký hlas,

Každý kluk či holčička,

Ví, jak dělá kočička…

 

Koťátka, o zvířátkách umíte zpívat skvěle a určitě víte, jak dělá pejsek. Ale jestlipak víte, jak dělá třeba vlaštovka, ježek, bažant nebo srneček? Naše česká krajina je domovem mnoha zvířátek. Každé má svůj milý koutek, svoje rodiče, svoje kamarády, starosti a radosti, úkoly i povinnosti. Každé je v něčem dobré a něco mu nejde. A každému bez výjimky se v tom zvířecím životě něco přihodí a my se to možná díky jednomu zvířecímu kamarádovi dozvíme.

Do našeho koťátkovského světa přijde pejsek Hafík, který i nás nechá nakouknout do toho svého psího života, ukáže nám cestu poznání malého přírodopisu pro velké pejskomily.

A to my určitě jsme!

                                                                         Na všechna koťata se těší Iva, Jana a pejsek Hafík

                                                                                                                              HAF HAF

 

Školní rok 2021/2022

Přejeme vám krásný a pohodový rok 2022.

Podívejte se, jak jsem v Koťatech slavili Vánoce.

 

 

Putování za duhou s kapičkou Kájou

Náš svět – to je velká koule, co se pořád točí.

Slunce si ji z dálky hlídá, nespustí z ní oči.

 

Se sluníčkem má naše kapička Kája bohaté zkušenosti. I my už víme, že sluníčko spolu s deštěm dokáží vytvořit kouzelný duhový most, nad jehož velikostí a barevnou krásou každý žasne. A my chceme žasnout, chceme vědět, chceme, aby nám bylo spolu dobře. A protože bylo kapičce u nás ve školce moc prima, vrátí se jako správná kamarádka zase k nám do Koťat. Z Káji se totiž přes léto stala velká cestovatelka. Budeme spolu putovat po kouzelných barevných ostrovech  Duhového království a objevovat nové neznámé krajiny. Poletíme, poplujeme, pojedeme? Uvidíme. Ale spolu si to užijeme, protože ve školce je prostě prima a …….…….  všude číhá dobrodružství.

                                               Na malá i velká Koťata se těší kapička Kája, Iva a Jana

Školní rok 2020/2021

Svět má barvu duhy

Milá koťata,

je to pravda. Svět není černobílý. A duha také není obyčejná. I kdybychom ji viděli stokrát, stejně nás dokáže i po stoprvé potěšit. Nádherný oblouk ze sedmi barev, který se ukazuje pouze tehdy, když najednou prší a svítí slunce. Na obloze se k našemu úžasu objeví barevná krása. My se zastavíme a je nám hezky. Duha představuje symbol štěstí a toho není nikdy dost. Sedm barev zase označuje různorodost v životě, která tvoří dokonalý celek. A i my jsme součástí celku. Žijeme na jedné planetě, máme podobné potřeby, touhy i přání. Užívat barevného světa a provázet nás celým školním rokem bude kamarádka kapička Kája, hrdinka vodního světa. Taky si ráda hraje jako vy a k nám do třídy sklouzne po duze jako po klouzačce. Je zvědavá a chce vidět, jak to u nás dole na zemi chodí. Naučí nás dívat se na svět z výšky, bude naším průvodcem vodním světem. Povypráví nám příběhy kouzelné duhy a vysvětlí nám, proč je pro nás všechny zrovna voda tak životně důležitá. A my ji na oplátku vezmeme mezi sebe a ukážeme jí, jak spolu žijeme ve školce i doma.

Budeme poznávat svět kolem nás v těch nejhezčích barvách duhy.

Na vše hezké se s Vámi těší Iva, Jana a kapička Kája