Milí rodiče,

školní rok začíná 2. září. Společně se přivítáme, paní učitelka vám ukáže, jakou má dítě značku, kam se dávají bačkůrky, kde se dítě převlékne. Pak ho doprovodíte do třídy.

Do mateřské školy potřebuje dítě:

• bačkory na přezutí do třídy
  • náhradní oblečení pro případ nehody, které bude uložené k kapsáři v šatně
  • oblečení na zahradu
  • pyžamo

Veškeré informace najdete ve Školním řádu

Informace o placení úhrady za předškolní vzdělávání a stravného naleznete v záložce Platby.

DESATERO PRO RODIČE NOVĚ PŘIJATÝCH DĚTÍ

1. Mluvte s dítětem o tom, jaké to je v mateřské škole, co se tam dělá.
  2. Zvykejte dítě na chvíle odloučení, začněte v domácím prostředí. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout, že i když jej opouštíte, vrátíte se.
  3. Zamyslete se nad tím, jak prožíváte nastávající situaci vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu a obavy rodičů, silně emočně reagují. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do mateřské školy dát chcete, pak byste měli jeho nástup přehodnotit. Případně se v rodině dohodněte, že dítě do mateřské školy bude vodit ten, který s tím má menší problém.
  4. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do mateřské školy. Ujistěte ho, že to zvládne, zvýšíte tím jeho sebedůvěru. aby dítě chodilo do MŠ rádo, musí si k ní vybudovat kladný vztah. Nikdy mu mateřskou školou nevyhrožujte, vyhněte se výhružkám typu „Když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne, …“.
  5. Vaše dítě se bude cítit dobře tehdy, když bude mít pocit jistoty. Veďte dítě k samostatnosti zvlášť v hygieně, oblékání, jídle. Ujistěte ho v tom, že paní učitelka mu ráda pomůže.
  6. Promluvte si s paní učitelkou  o možnostech postupné adaptace.
  7. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Paní učitelka vaše dítě brzy uklidní a pomůže mu překonat stesk.
  8. Dejte dítěti s sebou něco důvěrného, co mu navodí kontakt s domovem.
  9. Plňte své sliby – když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít. Dítě je potom nešťastné, ztrácí důvěru a pocit bezpečí a prostředí mateřské školy bude vnímat negativně.
  10. Za pobyt v mateřské škole neslibujte dítěti odměny. Nepřijme nové prostředí přirozeným způsobem. Pokud den ve školce proběhne v pohodě – pochvalte dítě a motivujte je k dalšímu pobytu.